Dlaczego eSW robi tę kampanię, skoro w Ustawie Antynikotynowej jest zakaz sprzedaży i promocji wyrobów tytoniowych i e-papierosów nieletnim?

Mimo obowiązującego prawa, problem dostępu młodzieży do wyrobów nikotynowych istnieje. W eSW nie sprzedajemy żadnych produktów nieletnim. Dotyczy to zarówno e-papierosów, płynów do nich, jak również akcesoriów. W naszych punktach nie sprzedajemy produktów dorosłym, jeśli mamy najmniejsze podejrzenie, że wyroby te  przeznaczone są dla nieletnich. Dzięki kampanii chcemy pokazać nasze dobre praktyki i zachęcić innych, by podobnie jak my działali odpowiedzialnie.

Jak w praktyce wygląda komunikacja naszych wartości?

Szkolimy doradców klienta, jak przestrzegać prawa, jak również edukujemy (przekazujemy informacje) dorosłym konsumentom, jak w sposób odpowiedzialny używać produktów nikotynowych o obniżonym ryzyku.

Dlaczego punkty eSW nie sprzedają żadnych akcesoriów nieletnim? Przecież nie zawierają one nikotyny, a zatem ich sprzedaż nie jest prawnie zakazana.

W eSW - nie sprzedajemy żadnych produktów nieletnim. Dotyczy to zarówno e-papierosów, płynów do nich,  jak i akcesoriów. Naszą intencją jest zniechęcenie młodzieży do odwiedzania naszych punktów sprzedaży, ponieważ e-papierosy i wyroby nowatorskie przeznaczone są wyłącznie dla dorosłych palaczy.

Kto jest adresatem kampanii?

Apelujemy do wszystkich przedsiębiorców oraz ich pracowników, którzy oferują wyroby nowatorskie i e-papierosy. Kampanią „Zero Kompromisów” chcemy nakłonić pozostałych sprzedawców i sieci handlowe do podobnych działań.

Co chcemy osiągnąć?

Chcemy zachęcać przedstawicieli całej branży tytoniowej, producentów płynów i sprzedawców (także duże sieci handlowe) oraz instytucje, które chcą z nami współdziałać, by wspólnie skutecznie eliminować sprzeczne z prawem praktyki.